Bursagaz

Anasayfa ONLİNE İŞLEMLER

Fatura Tarife ve Ödemeler

Mahallemizde hizmet veren özel veznelere ödeme yapabilir miyim?

Bursagaz’dan izin almadan mahalle aralarında doğalgaz faturası tahsilatı yapan yetkisiz tahsilat vezneleri mevcuttur. Bursagaz olarak bu firmalar hakkında gerekli yasal uyarılar yapılmış olup değerli Bursa halkının bilgilerine sunulmuştur. Yetkisiz veznelere yapılan ödemeler karşılığı mağdur olmamanız için; ödemelerin yapıldığı noktaların yetkisiz tahsilat yapan noktalar olmamasına önemle dikkat edilmesi gerekmektedir. Yetkisiz kuruluşlara yapmış olduğunuz ödemeler sonucunda almış olduğunuz tahsilat makbuzlarının herhangi bir yasal geçerliliği olmadığını belirtmek isteriz. Doğalgaz fatura ödemelerinizi, Bursagaz veznelerinden, yetkili banka şubelerinden ve tüm PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

Müşterilerimizin bu kanallar dışında yaptıkları ödemelerde sorun yaşanması durumunda Bursagaz, herhangi bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Bursagaz müşterilerimizi ve Bursa kamuoyunu yetkisiz tahsilât merkezleri ile ilgili olarak bir kez daha uyarır, Bursagaz faturalarını ödeyebilecekleri tahsilat noktalarını, anlaşmalı bankaları ve PTT şubelerinin adres bilgilerini web sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

 •     Fatura ödemelerinizi çalıştığınız bankaya otomatik ödeme talimatı vererek yapabilirsiniz.
 •     Eğer bankanızın böyle bir hizmeti varsa, internet üzerinden, ATM’lerden banka kartınızla yada otomatik ödeme talimatı ile ödeyebilirsiniz.
 •     Bursagaz veznelerinden, yada anlaşmalı bankalardan ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 •     Tüm PTT şubelerinden doğalgaz faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 •     Bursagaz Web Sitesine online işlemlere üye olarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
 •     444 11 33 Bursagaz Çağrı Merkezini arayarak sesli yanıt sistemi ile ödeme yapabilirsiniz. (2'yi tuşlayarak borç bilgisi öğrenilir ardından tekrar 2'yi tuşlayarak ödeme işlemi gerçekleştirilir) .

Güvence ve mükerrer ödeme bedelinin iadesini nerelerden alınır?

Güvence bedeli ve mükerrer ödeme iadesini,

 •     Nilüfer Müşteri Merkezimiden,
 •     IBAN Numaranızı 444 11 33 Nolu Bursagaz Çağrı Merkezine bildirmeniz halinde havale kanalı ile   

alabilirsiniz. Güvence bedelinizi fesih işleminizi gerçekleştirdikten 5 gün sonra alabilirsiniz.

Gecikmeli doğalgaz faturasını nereye ödeyebilirim?

Gecikmeli faturalarınızı;

 •     Anlaşmalı Bankalara,
 •     Tüm PTT Şubelerine,
 •     Bursagaz Web Sitesine Online İşlemlere Üye Olarak Kredi Kartınızla,
 •     444 11 33 Bursagaz Çağrı Merkezini Arayarak Sesli Yanıt Sistemi İle, (Geçici olarak bu hizmetimiz servis dışıdır.)

ödeyebilirsiniz.

Doğalgaz faturaları için gecikme faizi oranı nedir?

Ekli “Kamu Alacakları İçin Uygulanan Gecikme Zammı Oranının Yeniden Belirlenmesine İlişkin Karar”ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 5/10/2010 tarihli ve 88329 sayılı yazısı üzerine, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 12/10/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır.

 

(1) 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan gecikme zammı oranı, her ay için ayrı ayrı uygulanmak üzere % 1,40 olarak belirlenmiştir.