Bursagaz İmarsız Bölgelerden Abonelik Alımına Başladı

​Bursagaz, doğal gaz ulaştırdığı Yıldırım ilçesinin Samanlı Mahallesi’nde abonelik kabul etmeye başladı. 

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştiraki Bursagaz, imarsız alanlara doğal gaz ulaştırmak için çalışmalarını geçtiğimiz yıldan bu yana aralıksız sürdürüyor. Yıldırım ilçesinin Samanlı Mahallesi’ndeki alt yapı çalışmalarını tamamlayan Bursagaz, abonelik başvurularını almaya başladı. 

Bursagaz’ın, abonelik işlemlerine başlayacak kullanıcılara yönelik yaptığı bilgilendirmeye göre, sokağından doğal gaz hattı geçen ve web sitemizde yayınlanan adreslerde oturan bölge sakinleri; yapı ruhsatı, tapu, bina bildirim kayıt dökümü, numarataj ve kimlik kartları ile Esentepe Kavşağı’ndaki Bursagaz Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden doğal gaz abonelik işlemlerini yaptırabilecekler.

Yapı ruhsatı olmayan kişiler ise binaya ait tapu, elektrik veya su faturası (faturadaki adres güncel olmalı), bina bildirim kayıt dökümü, numarataj ve kimlik kartları ile abonelik için başvurabilirler. 

Bursagaz imarsız bölgelerdeki çalışmalarına Yıldırım ilçesinin İsabey Mahallesi, Gürsu ilçesinin Kurtuluş ve Yenidoğan mahallelerinde devam ediyor.

Yıl bitmeden 5 bin haneye daha doğal gaz ulaştırılacak 

İmarsız bölgeler dışında da yatırımlarını sürdüren Bursagaz, geçtiğimiz aylarda İznik’e bağlı Dırazali ve Orhaniye mahallelerini doğal gazla buluştururken, Çakırca Mahallesi’nde yatırım çalışmalarına devam ediyor. Bursagaz, yatırım çalışmalarıyla yıl bitmeden yaklaşık 5 bin haneye daha doğal gaz ulaştırmayı planlıyor.