Abonelik Sözleşmesi

Abonelik Sözleşmesi

Abonelik Sözleşmesi

Abonelik Sözleşmesi işlemlerinizi, 444 11 33 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizden, Bursagaz Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden, web sitemizdeki online işlemler menüsünden ve e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Sözleşme başvurunuzun ardından doğan güvence bedeli SMS ile tarafınıza bildirilir. Güvence bedeli ödemelerinizi Bursagaz Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden, www.bursagaz.com online işlemlerden, PTT şubelerinden ve anlaşmalı bankalar üzerinden yapabilirsiniz.

Abonelik yapılan tesisatta ilk kez doğal gaz kullanımı olacaksa, güvence bedelini (bedelin tamamı ya da taksitli ödemelerinizde ilk taksitin ödenmesi halinde) ve damga vergisini ödemenizin ardından, yetkili iç tesisat firmanız ile iletişime geçerek Bursagaz’dan tesisat kontrol ve kabul randevusu almasını isteyiniz.

Abonelik Sözleşmesi imzaladığınız tesisatta daha önce doğal gaz kullanımı olduysa, güvence bedeli ve damga vergisini (bedelin tamamı ya da taksitli ödemelerinizde ilk taksitin ödenmesi halinde) ödediğiniz anda otomatik olarak randevu talebiniz oluşacaktır.

Bursagaz ile yapacağınız Abonelik Sözleşmesi örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Konut dışı sözleşmelerde güvence bedelini teminat mektubu ile ödemek istemeniz halinde teminat mektubu örneğine ve teyit yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Doğal gazı fiilen kullanacak olan kişinin ya da birinci dereceden yakınının (anne, baba, eş, çocuk) tesisat kontrolü anında adreste bulunması gerekir. Adreste bulunmamanız halinde, 444 11 33 numaralı Bursagaz Müşteri İletişim Merkezi'nden, Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden ya da www.bursagaz.com’daki online işlemlerden tekrar randevu almanız gerekmektedir. Sözleşme imzalanması için tarafınıza SMS ile bildirilen randevu saatinde adreste hazır bulunmanız önemlidir.

Abonelik Sözleşmesi için Gerekli Evraklar

 1. Daire sahibinin / Kiracının kimlik fotokopisi
 2. Tapu fotokopisi / Kira kontratı / İkametgâh / Lojman ise lojman tahsis belgesi
 3. Ticari işyerleri için vergi levhası
 4. İşlemler vekâleten yapılacak ise güncel vekâletname (vekâletnamede doğal gaz veya Bursagaz ibaresi geçmelidir.)
 1. İmza sirküleri
 2. İmza yetkilisinin kimlik fotokopisi
 3. Vergi levhası
 4. Tapu fotokopisi / Kira kontratı
 5. İşlemler vekâleten yapılacak ise güncel vekâletname (vekâletnamede doğal gaz veya Bursagaz ibaresi geçmelidir.)
 1. Yetki belgesi (yetkilendirme yazısı) ve yetkilinin kimlik fotokopisi
 2. Vergi levhası
 3. Karar defteri (konuyla ilgili karar: sözleşme, fesih vs.)
 4. Tapu fotokopisi / Kira kontratı / Tahsis Belgesi
 5. İşlemler vekâleten yapılacak ise güncel vekâletname (vekâletnamede doğal gaz veya Bursagaz ibaresi geçmelidir.)
 1. Sözleşme işlemlerini apartman / site yöneticisi yapar. Yönetici dışında aynı binada oturan kişi tarafından yapılması durumunda kişinin yetkili kılındığına dair apartman kararı, bina dışından üçüncü şahıs tarafından sözleşme vekâleten yapılacak ise güncel vekâletname (Vekâletnamede doğal gaz veya Bursagaz ibaresi geçmelidir.)
 2. Sözleşme yapacak kişinin kimlik fotokopisi
 1. Oturma izin belgesi
 2. İçişleri Bakanlığı’ndan alınan geçici kimlik numarası, vergi numarası ya da sözleşme işlemi yaptıracak olan kişi ev sahibi ise pasaport numarası
 3. Tapu fotokopisi / Kira kontratı
 4. İşlemler vekâleten yapılacak ise güncel vekâletname (vekâletnamede doğal gaz veya Bursagaz ibaresi geçmelidir.)